معرفی برند DPI Dental Implants System

شرکت درین کاشت مانا با توجه به نیاز های جامعه دندانپزشکی به انواع مختلف ایمپلنت های دندانی در جهت تامین این نیاز اقدام به طراحی و یا استفاده مرکب از بهترین برندهای مورد تایید دندانپزشکان سه برند با ماکرو دیزاین متفاوت و با میکرودیزاین یکسان نموده است.

برند DPI با توجه به فرم اناتومیکی فک بالا و پایین و همچنین تفاوت دانسیته استخوانی در نواحی مختلف فکی نیاز مبرم به ایمپلنتی دارای شکل سیلندری با پروزیته بالا وجود داشت. که بتواند ساپورت لازم برای نواحی خلفی فک بالا و همچنین نواحی قدامی و خلفی فک پایین را بنماید.

همچنین بهترین گزینه برای جایگزاری ایمپلنت ها در ساکت های دندان کشیده شده بلافاصله بعد از کشیده شدن دندان و همچنین گزینه مناسبی برای ایمیدیت لودینگ می باشد.

 • ويژگي ها و مزاياي سيستم ايمپلنت DPI
 • ايمپلنت­های Bone levelدر قطرها و طول های متنوع با قابليت استفاده در انواع مدل های  استخوانی؛
 • سازگار با آناتومی فک و صورت با کمترين ميزان تحليل استخوانی؛
 • دارای سطح SL2A ‘’ SL3A و خاصیت سوپر ابدوستی و استئواینگراسیون یک ماهه
 • Morse taper با زاوية 11°؛
 • پايداري اولية (Primary stability) عالی و سهولت جايگذاري (Easy insertion)؛
 • مناسب جهت بارگذاري فوري (Immediate loading)؛
 • مناسب جهت درمان در نواحي زيبايي(Full esthetic)؛
 • بدون Micro threads ودارای سطح زبر قسمت سرویکالی وMacro thread با طراحی ويژه و کارايي بالا؛
 • Biological connection(Stable and Sealed)؛
 • طراحي ويژةPlatform switching ؛
 • کيت های کامل با استحکام و کاربري آسان؛
 • جراحي آسان و بدون ريسک با دريل های دارای Stopper؛

ایمپلنت در دو فرم Bone level without polishing edge in servical region  and Bone level by polishing edge in servical region                       

 • ایمپلنت هم سطح استخوان بدون پالیش در ناحیه لبه سرویکالی
 • ایمپلنت هم سطح استخوان با پالیش در ناحیه لبه سرویکالی

Bone level polishing servical edge DPI

Bone level by porosity servical edge  DPI

ایمپلنت های DPI  با morse taper  11 degree angle

نمای اکسیالی ایمپلنت های DPI که نمایشگر هگز داخلی دیده می شود.

توصیف محصول

نام محصول : DPI Fixture

1-      ایمپلنت های دندانی دی پی ای دارای شکل ظاهری سیلندری شکل می باشد. و تنها در یک سوم انتهایی بشکل تیپر در می اید.

2-      اینتر کانکشن : دارای اتصال کونیکی و هگز داخلی می باشد. Conical connector & internal Hex       

ایمپلنت های دی پی ای دارای کانکش مورس تیپر (مخروطی معکوس) بطول 3 میلی متر و در انتهای مخروط دارای یک هگز بطول 1.2 میلی متر که بعنوان انتی روتیشن نیز نامیده می شود. (اینتر کانکشن ایمپلنت های دی پی ای به گواهی مقالات علمی منتشره یکی از بهترین کانکشن های موجود دنیا می باشد. که هم استحکام عالی و یکپارچه گی خوبی میان اباتمنت و ایمپلنت ایجاد میکند. و هم بمیزان زیادی نسبت به سایر انواع کانکشن ها از تحلیل استخوان در کرست استخوانی ناحیه سرویکالی ایمپلنت می کاهد. (مقالات تحلیلی در بخش ماکرو دیزاین دروبسایت درین کاشت مانا جهت مطالعه بتفصیل موجود است.)

3-      مزایای شکل ظاهری ایمپلنت های دی پی ای

ایمپلنت های استوانه ایی شکل دارای ماندگاری بیشتری در دراز مدت نسبت به ایمپلنت های مخروطی می باشند. و دارای سطح مقطع بیشتری می باشند. همچنین بلحاظ شکل اناتومی فک بالا و پایین شکل استوانه ایی بسیار مناسب برای نواحی خلفی و نواحی زیر سینوس فک بالا می باشد. و همچنین برای تمام نواحی فک پایین چه قدامی و چه خلفی بسیار مناسب می باشد.

4-      بخش سرویکالی ایمپلنت های دی پی ای : به دو شکل با لبه صیقلی با نام دی پی ای تیپ 1 و با لبه بول دار غیر صیقلی و کاملا پروزیته با نام دی پی ای تیپ 2 نامیده می شود. (تصاویر شماره 3 و 4 )

5-      تیپ 1 ایمپلنت دی پی ای دارای لبه سرویکالی با شیب 5 درجه و کاملا پالیش شده و صیقلی می باشد. که لبه پالیش شده ان در مجاورت بافت نرم و نشیمنگاهی بسیار ایده ال برای بافت نرم می باشد. و بلحاظ صیقلی بودن ان براحتی از میکروارگانیزم قابل تمیز شدن می باشد. و برای مواردی که ایمپلنت کاملا هم سطح استخوان کریستالی کرت قرار میگیرد بسیار ایده ال می باشد.

6-      تیپ 2 ایمپلنت دی پی ای دارای لبه پروز دار سرویکالی بدون شیب می باشد. و برای مصارف زیبایی در نواحی زیبایی دهان کاربرد دارد. و در زمانهاییکه بدلایل زیبایی ایمپلنت یک یا دو میلی متر پایین تر از سطح استخوان کریستالی کرت جایگزاری گردد بسیار ایده ال می باشد. و رشد استخوان حتی بر روی لبه های دیواره های سرویکالی ایمپلنت ادامه می یابد. البته کپ های مورد استفاده در این ایمپلنت ها خاص بود و شکل برجسته ایی دارد. و سبب می شود بهنگام اکسپز ایمپلنت با مشکل رشد بیش از حد استخوان بر روی ایمپلنت مواجه نشده و سطح ایمپلنت کاملا برای بستن قطعات شکل دهنده و التیام دهنده های بافت نرم اماده باشد.

7-      ناحیه سرویکالی ایمپلنت های تیپ 1 و 2 دی پی ای بدون میکرو ترید و یا ترید بوده و بطول یک میلی متر دارای سطح صاف پروزیته دار می باشد. که هم بلحاظ پریمری استابیلیتی و هم بلحاظ عدم تحلیل استخوان در این ناحیه رل مستقیمی ایفا می کند.

8-      شکل ترید های ایمپلنت های دی پی ای در واقع بشکل ذوزنقه بوده است که بعمق یک دهم میلی متر در ناحیه سرویکال که بتدریج بسمت ناحیه اپیکال تا 3 دهم میلی متر افزایش پیدا می کند. عبارت از دو سطح شیب دار با زاویه 60 درجه می باشد که به یک نوار مسطح ختم می شود. بطوریکه عرض این نوار در نواحی سرویکالی 3 دهم میلی متر و در ناحیه اپیکالی این عرض به یک دهم میلی متر تقلیل می یابد. فاصله مابین ترید ها با هم تقریبا مساوی و حدود 8 دهم میلی متر می باشد. به این ترتیب مقدار سطح ایمپلنت در تماس با استخوان به دویست درصد افزایش می یابد. BIC = 200%

9-      ناحیه اپیکالی ایمپلنت های دی پی ای که کاملا تیپر می باشد دارای ترید های با لبه های برنده می باشد. که بهنگام جایگزاری ایمپلنت سبب برش و ایجاد ترید معکوس در استخوان می نماید. همچنین وجود دو بریدگی و عمق 1 میلی متری بعنوان انتی روتیشن سبب بقای بیشتر ایمپلنت های دی پی ای بعد از استئو اینتگریشن خواهد شد.

10-  اندازه و ابعاد ایمپلنت های دی پی ای

ایمپلنت های دی پی ای در قطر های 3.7 میلی متر و 4.0 میلی متر و 4.5 میلی متر و 5.0 میلی متر در حال حاضر ارائه می شود. که در بر نامه تولیدات شرکت قطر های 6.0 میلی متر و 7.0 میلی متر برای اینده نزدیک می باشد.

11-  بلحاظ طولی ایمپلنت های دی پی ای در طول های 8.0 میلی متر و 10 میلی متر و 12 میلی متر و 14 میلی متر بشکل استاندارد برای تمام برندهای شرکت می باشد.

12-  میکرودیزاین ایمپلنت های DPI

سطح ایمپلنت دی پی ای بسیار خاص می باشد. همانطور که می دانیم بیش از بیست سال است که برند ITIبا مطالعات بسیار بهترین برند ایمپلنت شناخته شده و یا یکی از بهترین برند های ایمپلنت می باشد. مطالعات بسیار در ماندگاری این ایمپلنت صورت گرفته است که موید تایید این برند بعنوان برند برتر میباشد. سطح SLA  این برند تایید شده و ماندگاری این برند بعد از سالهای زیاد تثبیت شده است. علت این ماندگاری علاوه بر شکل ظاهری بمقدار بسیار زیادی مربوط به میکرو دیزاین ان می باشد. برای یک برند نوپا مثل DPI بهترین گزینه در رابطه با میکرودیزاین استفاده از یک سطح قبول شده و تایید شده می باشد.

در این راستا شرکت درین کاشت مانا تصمیم به استفاده از سطح SLA  بهبود یافته یا اصلاح شده گرفته و با همکاری اساتید گروه مطالعه و توسعه این شرکت به سطح ایمپلنت های SL2A  و SL3A  دست یافت و با گسترش ان در تمام محصولاتش قدرت رقابت برندهای خود را با سایر برند ها ارتقا بخشید.

تفصیل کامل میکرو دیزاین ایمپلنت های شرکت درین کاشت مانا در فصل 7 کناب درین کاشت مانا بتفصیل امده است.

بهر حال در اینجا باختصار به بررسی سطح برند DPI پرداخته می شود.

ایمپلنت های DPI علاوه بر داشتن دو تیپ 1 و 2 که توضیح ان در بالا داده شد. دارای دو نوع سطح اکتیو SL3A  و سطح غیر اکتیو SL2A می باشد.

تیپ اکتیو SL3A   که ترجمه ان عبارت از Sandblasting Large Grit Acid etching Anodizing Active می باشد. که نتیجه ان استئواینتگریشن سریع در ظرف 3 الی 4 هفته و تراکم تماس استخوانی ایمپلنت می باشد. و علت ان بسته بندی این محصول در فضای عاری از اکسیژن و در مجاور اکتیواتور خاص که اجازه نشستن ذرات کربن را بر روی سطح ایمپلنت های DPI نمی دهد. و هیدرو فیلیسیتی سطح تا زمان قرار داشتن ایمپلنت در داخل اکتیواتور این برند را متمایز از سایر برندهای خارجی در بازار می نماید.

تیپ غیر اکتیو SL2A که ترجمه ان عبارت از Sandblasting Large Grit Acid etching Anodizing می باشد. سطح DPI دارای پروزیته معدل 4 میکرون می باشد. و در نوع خود جزو ایمپلنتهای زبر محسوب می شود.

تصویر شماره 1- نمای داخلی ایمپلنت دی پی ای

 تصویر شماره 2 – نمای استوانه ایی ایمپلنت دی پی ای که در ناحیه اپیکالی بشکل مخروطی میل می کند.

تصویر شماره 3 – نمای سرویکالی  دی پی ای تیپ 2

تصویر شماره 4- نمای سرویکالی دی پی ای تیپ 1

تصویر شماره 5 – نمای تنه ایمپلنت های دی پی ای بشکل استوانه ایی نمایش داده شده است.

تصویر شماره 6- نمای اپیکالی ایمپلنت های دی پی ای و لبه برنده ان CUTTING EDGE

تصویر شماره 7 – سطح بافته ایمپلنت DPI

تصویر شماره 8 – سطح با فته در مقیاس 5000 بزرگنمایی

تصویر شماره 9- سطح بافته در مقیاس 100.000 بزرگنمایی

بخش پروتزی DPI

 • اباتمنت مستقیم Straight Abutment

1-     11° taper connection. 

2-      Hex type and non – Hex type. 

3-     This is supposed to interlock with the implant using the 1.2 hex  driver.  

اباتمنت های DPI  در قطر های 4.5 میلی متر و 5.5 میلی متر تولید و عرضه می گردد. قطر های 4.5 میلی متر برای نواحی قدامی بیشتر کاربرد دارد. و قطر های 5.5 میلی متر بدلیل داشتن سطح مقطع بیشتر بسیار مساعد برای فضاهای بزرگتر مثل نواحی خلفی می باشد. که در تقسیم نیروی وارده بسیار موثر می باشد.

بلحاظ ارتفاع GH اباتمنت های DPI به 1 میلی متر و 2 میلی متر و 3 میلی متر تقسیم می گردد. تا بتواند نیاز های بیش از 80 درصد موارد را جوابگو باشند.

تصویر مقابل سطح مقطع اباتمنت های DPI  نشان می دهد.  یک هگز کاملا مشخص و سطح مقطع قطر خارجی اباتمنت دیده می شود

بخش کانکشن اباتمنت ها شامل یک بخش تیپر و در انتهای ان یک هگز کاملا صیقلی به طول 1.3 میلی متر می باشد. که در نمای تفصیلی در تصاویر بالا این بخش با بخش داخلی ایمپلنت ها کاملا فیت و سیل می باشد. و یکپارچه گی خاصی را به ترکیب ایمپلنت و اباتمنت مید هد.

 • اباتمنت زاویه دار 15 درجه angle Abutments with 15 degree edges

اباتمنت های زاویه دار موارد مصرف خاصی دارد. و در زمانهایی که محور ایمپلنت با محور در نظر گرفته شده برای پروتز همخوانی نداشته باشد. اصلاح زاویه محور ایمپلنت با استفاده از اباتمنت ها ی زاویه دار صورت میگیرد. شرکت درین کاشت مانا با تولید دو نوع مختلف اباتمنت زاویه دار نوع زاویه 15 درجه و نوع زاویه 25 درجه بمقدار وسیعی در این رابطه نیاز پروتزیست ها را بر طرف می نماید.

اباتمنت های زاویه دار در دو نوع قطر 4.5 و 5.5 میلی متر و در GH های 1 و 2 و 3 میلی متر تولید و قابل دسترس می باشد.

اباتمنت های زاویه دار DPI همچنین در دو نوع زاویه 15 درجه و 25 درجه تولید می شود.

 • اباتمنت التیامی Healing Abutments

Healing Abutments اباتمنت های التیامی که همچنین به انها فرم دهنده لثه Gingiva former نیز گفته می شود. در مرحله دوم جراحی بهنگام اکسپوز کردن ایمپلنت که به ایمپلنت متصل و از سطح لثه بیرون اورده میشود. و در مدت دو هفته التیام لثه در اطراف اباتمنت التیامی صورت می گیرد. و بعد از این مرحله ,مرحله پروتزی اغاز می گردد.

سطح صیقلی اباتمنت التیامی در شکل دادن لثه ها تاثیرات مثبتی دارد.

Healing Abutments  در دو نوع قطر 4.5 و 5.5 میلی متر در سیستم ایمپلنت های دندانی DPI برای نواحی مختلف دهان تولید می گردد.

اباتمنت های التیامی در GH های 1 میلی متر و 2 میلی متر و 3 میلی متر و 4 میلی متر و 6 میلی متر برای تقریبا تمام قطر های ممکن بافت نرم روی ایمپلنت تولید می گردد.

 • پیچ اباتمنت Screw Abutments

Screw پیچ مورد استفاده در تمام انواع اباتمنت ها و اباتمنت های پلاستیکی و ایمپرژن کوپینگ های کلوز سیستم ایمپلنت های دندانی DPI می باشد.

قطر خارجی پیچ های DPI 2 میلی متر بوده و دارای هگز سر پیچ 1.2 میلی متری بشکل استوانه که کاملا با Screw driver  استوانه ایی شکل در گیر شده و امکان دادن ترک تا 35 نیوتن مهیاست. از استفاده از Screw driver  های تیپر در این محصول خودداری شود. زیرا سبب خورده شدن لبه هگز گردیده و سبب خرابی پیچ و رد کردن Screw driver  می گردد.

بخش پیچ که با فاصله 4 دهم میلی متری ازهم کانکشن مناسبی با شیارهای داخل فیکسچرهای ایمپلنت های DPI

ایجاد می کنند. و در طول 4.5 دور کامل یعنی 4 میلی متر بداخل فیکسچر بسته می شوند. و این امر سبب می شود بمقدار زیادی شل شدگی پیچ در کیس های DPI کمتر دیده شود.

وجود یک زاویه و یک R خاص در ناحیه گردنی پیچ های اباتمنت DPI بمانند یک قفل ایمنی عمل کرده و شل شدگی را بمقدار محسوسی کاهش می دهد.

 • ایمپرژن کوپبگ (بسته) Impersion copping (close)

IMPRESSION COPING (close) بعد از عبور از مرحله جراحی و التیام و اثبات استئواینگریشن انجام شده و سلامت ایمپلنت و بعد از اکسپوز کردن ایمپلنت و عبور از مرحله التیامی بافت نرم در مرحله قالبگبری از ایمپرژن کوپینگ جهت انتقال وضعیت دهان بر روی کست استفاده می شود.

استفاده از روش مستقیم قالب گیری با استفاده ار ایمپرژن کوپینگ های بسته در مواردی که دو یا سه ایمپلنت در نواحی قابل دسترس وجود داشته باشد. و دندانهای طبیعی بیمار کمک به استحکام قالب گیری می نماید. قابل توصیه است.

شکل ظاهری ایمپرژن کوپینگ بسته سیستم های ایمپلنت های دندانی DPI تقریبا مشابه اباتمنت های مستقیم که طول ان افزایش یافته است و بر روی سطح تنه زوایای مثلثی شکلی بشکل مشخص جهت اثر گذاری بر روی ماده قالب گیری تعبیه شده است.

بعد از بسته شدن ایمپرژن بر روی ایمپلنت و بسته شدن پیچ سوراخ داخلی ایمپرژن توسط ماده قالبگیری پر شده و بعد قالبگیری صورت می گیرد.

 • ایمپرژن کوپینگ (باز) Imperssion copping (open)

IMPRESSION COPING (OPEN) بعد از عبور از مرحله جراحی و بعد از انجام عمل اکسپوز ایمپلنت و فرمینگ لثه و التیام بافت نرم نوبت به قالب گیری جهت مرحله پروتزی می رسد. که در این مرحله کاربرد اساسی دارد.

طریقه قالب گیری با ایمپرژن کوپینگ (باز) بصورت غیر مستقیم بوده و با باز شدن پیچ های بلند بسته شده بر روی ایمپرژن کوپینگ تنه ایمپرژن بعد از سفت شدن ماده قالب گیری در درون ماده محافظت شده و بدون هیچگونه تغییری جهت کستینگ انتقال می یابد. و امنیت قالب گیری و دقت ان در این روش بسیار بالاست.

نمایی از سطح مقطع ایمپرژن کوپینگ و پیچ دیده میشود. سطح مقطع ایمپرژن دقیقا مشابه اباتمنت ها و سایر قطعات پروتزی در سیستم ایمپلنت های DPI می باشد.

 • انالوگ Analog

Analog در واقع فیکسچری است که کاملا در پوزیشن فیکسچر جایگذاری شده در دهان بیمار با اعمال قالب گیری و استفاده از ایمپرژن ها و بسته شدن ایمپرژن به انالوگ ها در داخل کست قرار گرفته و کاملا حالت فیکسچر را تقلید می نماید. و مرحله ساخت و شکل دهی اباتمنت و کرون ها بر روی ان در لابراتوار اجرایی می گردد.

قسمت داخلی انالوگ کاملا مشابه بخش درونی ایمپلنت های دندانی DPI می باشد. در نتیجه با بسته شدن اباتمنت ها جهت اصلاحات پروتزی کاملا منطبق با بخش درونی ایمپلنت بهترین نتیجه را از لابراتوار میتوان انتظار داشت.

نمای بخش اکسیالی انالوگ در تصویر مقابل قابل مشاهده می باشد. همانطور که در تصویر دیده می شود بخش داخلی انالوگ دقیقا مشابه ایمپلنت های DPI شامل بخش تیپر و کونیک 11 درجه ایی و هگز در ادامه ان و محل پیچ می باشد.

 • بال اباتمنت Ball Abutments

Ball Abutment در واقع اباتمنتی است که بعلل مختلف بصورت قابلیت اتصال به پروتز کمک به ثابت و فیکس نمودن پروتز می نماید.

Ball Abutment ها همانند اباتمنت ها در دو قطر 4.5 میلی متر و 5.5 میلی متر در سیستم ایمپلنت های دندانی DPI عرضه می شود. و تنوع GH بال اباتمنت ها از صفر یعنی هم سطح با لبه بال و بافت نرم تا 4.0 میلی متر تغییر می کند. که برای پوزیشسن های مختلف در دهان امکان استفاده را فراهم می نماید.

Ball Abutment  ها حد اقل بصورت 3 پارچه مجزا از هم شامل کپ که در داخل پروتز تعبیه می گردد. و هوزینگ پلاستیکی جهت مهار و فیکس نمودن حرکت پروتز عرضه می گردد. که در حال حاضر کلیه قطعات در شرکت درین کاشت مانا تولید می گردد.

کیت جراحی DPI Implant surgery Kits

کیت های جراحی سیستم ایمپلنت های دندانی DPI

برای اجتناب از هرگونه اختلالی در امر جراحی و جایگذاری ایمپلنت ها کلا محصول کره جنوبی بوده و وارداتی می باشد. و بنا به سفارش شرکت مختص محصولات پروتزی و فیکسچری طراحی و تولید شده است.

این امر سبب ارتقای کیفیت جراحی شده است.

اینسترومنت های  کیت  جراحی

1-       1th drill in implant surgery

2-       Name product : side cut drill

3-       Use cases : namely point drill for first drill use in osteotomy

4-        

1-       Second guide Ꝋ 2.6

2-       Name product : twist drill

3-       Use cases : use after first osteotomy

1-       Final drill  Ꝋ 3.5 for placing implants with 3.6 diameters

2-       Name product : twist drill

3-       Use cases : use after second drill than placing 3.6 diameters implant in osteotomy hole.

1-       Final drill for Ꝋ 4.0 mm placing implants 4.0 mm diameters.

2-       Name product: twist drill

3-       Use cases: use after third drill than placing 4.0 diameters implant in osteotomy hole.

1-       Final drill Ꝋ 4.3 for placing implants with 4.5 diameters,

2-       Name product: twist drill

3-       Use cases: use after fourth drill than placing 4.5 diameters implant in osteotomy hole.

1-       Final drill Ꝋ 4.8 mm for placing implants with 5.0 diameters,

2-       Name product: twist drill

3-       Use cases: use after fifth drill than placing 5.0 mm diameters implant in osteotomy hole.

1-       Counter sink Ꝋ 3.6 for preparing servical ridge to placing implants with 3.6 mm diameters.

2-       Name product: counter sink

3-       Color code: yellow

1-       Counter sink Ꝋ 4.0 mm for preparing ridge of servical part to placing implants with 4.0 mm diameters.

2-       Name product: counter sink

3-       Color code: blue

1-       Counter sink Ꝋ 4.5 mm for preparing ridge of servical part to placing implants with 4.5 mm diameters.

2-       Name product: counter sink

3-       Color code: green

1-       Counter sink Ꝋ 5.0 mm for preparing ridge of servical part to placing implants with 5.0 mm diameters.

2-       Name product: counter sink

3-       Color code: red

1-       Implant driver for placing of implants in osteotomy hole

2-       Name product : long implant driver

3-       Color code: black

1-       Implant driver for placing of implants in osteotomy hole

2-       Name product: short implant driver

3-       3- color code black

1-       Implant driver by angle driver for placing of implants in osteotomy hole

2-       Name product: long implant driver

3-       Color code: grey

1-       Implant driver by angle driver for placing of implants in osteotomy hole

2-       Name product: short implant driver

3-       Color code: grey

Short implant drills

At 7mm longs

Deep gage

Parallel pin

Parallel pin

          

Screw driver

Extending drills

Ratchets in two form 1- without tourq range 2- with tourq range

شرکت درین کاشت مانا تولیدات خود را به تولید راچت های کیت های جراحی گسترش داده و در دو نوع راچت بدون ترک و ترک دار تا 45 نیوتن ارایه می دهد.